Jdi na obsah Jdi na menu
 


U dospělých želv se pohlaví pozná velice jednoduše ve věku kolem 2-7 let. Základní rozlišovací znak je delší "ocásek" samečků, což platí u všech druhů želv. Samci jsou výrazně menší než samice a mají delší drápy na předních končetinách, kdežto samice je mají delší na zadních končetinách (drápy nejsou přerostlé-nikdy jim je nestříhejte!). Někteří samci mají dovnitř vyklenutý plastron.

ObrazekObrazek

 Zleva samička, zprava sameček (vrchní i spodní foto)

Obrazek

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď

(Huráá mám odpověď, 3. 8. 2016 18:52)

Díval jsem se na spodek mé želvičky Nikolky a viděl jsem že má plochý spodek krunýře a že má delší drápky nevím teda jestli její ocas je dlouhý nebo krátký ale to je jedno...
PS : tento komentář je od stejeného člověka jako napsal komentář před tímhle komentářem

pohlaví.

(Nemám tušení , 3. 8. 2016 18:41)

mám jednu želvičku je to mládě a vypadá to že ocásek má přilepený k tělu ale určitě nemá tak nevím jak poznat jaké je pohlaví... :-D

Tak tedy nevím :-)

(Klárka, 14. 3. 2012 18:47)

Mám 2 želvičky... myslela jsem si že jsou obě samičky...ale pářejí se...a vypadá to..že to jsou asi oba samečci..ale jedna želvička má malej ocásek a ta druhá dlouhej...
Ale tak asi jsou obá samečci :-D

Re: Tak tedy nevím :-)

(Adruška, 13. 2. 2016 16:10)

Tak to je holka a kluk. Kluk má dlouhej ocas aby se holce dostal do mezinoží. Samice má krátký ocas. A samice má delší drápky aby vyhrabala díru pro vajíčka.!!

Re: Tak tedy nevím :-)

(Adruška, 13. 2. 2016 16:10)

Tak to je holka a kluk. Kluk má dlouhej ocas aby se holce dostal do mezinoží. Samice má krátký ocas. A samice má delší drápky aby vyhrabala díru pro vajíčka.!!

registr

(jojo, 10. 10. 2015 8:58)

Ahojky na jednich stránkách jsem si přečetla že želva musí být v registru jenže jedna kamarádka našla na poly želvu a já jí poskytnou domov ale ne u mě ( vlastníkem bude někdo jiný) takže nevým jestli jí musím zaregistrovat nebo co? Prosím odpovězte rychle!

Želva zelenavá

(Kateřina, 3. 5. 2015 14:55)

Já osobně můžu říct, že ze své zkušenosti o poznání pohlavý mé želvy,my dalo zabrat! Mám nakonec samce, ale několikrát to byla zase samička pak samec atd...Například ocásek má spíš jako samička, ale nakonec jsem to zjistila podle toho, že někteří samci při vylučování "vyndají" své pohlavní orgány (jelikož i samci je mají vevnitř) :D no a po 8 letech vím, že je to samec, někdo mi i doporučil sprchou jemně polechtat. prý jestli je to samec tak to pomůže, ale nějak se to neosvěčilo! I když na všech stránkách to vypadá, že můj Terezák je spíše holka tak takhle to vím 100% Každopádně někdo se tu ptal jestrli želva vám jí granule. No moje želva je také ze začátku nejedla ale po smíchání se zeleninou a trávou to jedla v pohodě, ale už jí je ani nedávám jen zeleninu a trochu ovce a hlavně zelený. Nejradši má ráda mlíčí a jetýlek nebo jitrocel. Také doporučuju jednou za čas kousek uvařeného vejce. Má to zblajzne a dokonce se i vyčistí :) Občas jí dávám vitamíny, ale opravdu jen občas. Jo ještě k tým drápkům á je nestříhám, stejně má želva je skoro celou dobu venku jak začne být hezky a není v noci tolik zima má svůj výběh a pak přezimuje jen než se udělá hezky jí mám v terárku. Také doporučuji, pokud vaše želva přezimuje je pak po vzbuzení vykoupat celkově se probudí a začne být víc aktivnější a není tolik unavená dokonce i víc pak jí, mě totiž vždy zeačátku tolik nežere :)

Re: Želva zelenavá

(Radka, 10. 7. 2015 19:55)

Mám stejnou zkušenost,dostala jsem želvu zelenavou na pdzim,takže jsme rovnou zimovali,je to 13-tiletá želva a v registračním listu má napsáno,že je to samice.No a před třemi dny jsem ji zvedla,když se mi "vyčůrala"v kuchyni a ejhle,nevím jak to popsat,prostě trubice,která postupně zalézala.Tak si myslím,že teda máme kluka.A někdy bývá dost agresivní,když ho máme puštěného po bytě,tak za námi pořád leze,dokáže být neuvěřitelně rychlý a snaží se nás kousnout do prstů na noze.Docela to bolí.Spíš mě zaráží,že mu to tak dlouho jako papírový holce procházelo.

Jaký pohlaví????

(Klarísek:-) , 30. 1. 2015 9:49)

Mám novou želvu ale nepoznám pohlaví......na předních tlapkách má krátké nechty a vzadu dlouhé ale kruníř má ze spoda prohloubený a ocásek má kratší a na konci ocásku díru:-) ......Co to je?

Re:vibírám

(Deniska, 25. 12. 2014 21:15)

Já mám taky želvu zelenavou:) je ůžasná doporučuju:)

Otázka

(Helena , 30. 6. 2014 10:56)

Ji vám želva granule? Me teda ne jenom salaty a zeleninu :-(

Re: Otázka

(lucka, 3. 12. 2014 13:44)

jj mě taky nejedla, ale ted po dvou letech mi obě už jí i granule, dávám jim je ale jen 1 za týden jinak zeleninu

někdo mu ty drápky stříhal

(Můj Eduard, 18. 10. 2014 9:23)

Někdo mu ty drápky asi stříhal dostal jsem želváka (čtyř prstého) v jeho 5 letech co teď když se prej nemají stříhat (JE OD CHOVATELE) já je teda nestříhám protože de blbě vidět v těch nechtách prstík.

vibírám

(Dorotka, 3. 8. 2014 14:40)

vybírám si želvu mne se líbí nejvíc želva zelenavá

Nápad

(Helena , 30. 6. 2014 10:42)

Mám doma želvu. Tatka my udelal z chlebniku venkovni domek... Ohobloval ho vyčistil a na zadní stranu jsme dali pletivo... To co mají králíci... Potom to tam pritlouk a je to hotovo... :-) potom jsme zapichli do trávy plotik a tento domek je pro zelvicku jako stvořený :-) (v noci jí necháme venku želvy jsou pak odolnější B-)

samice

(Abby(Eby), 2. 1. 2014 15:18)

díky této stránce vím že mam samici. :-D

Samci

(Sam, 9. 10. 2013 20:34)

Nevadí ,když dám 2 samce dohromady nebudou mezi sebou treba bojovat???

2 Zelvy

(Monika, 20. 8. 2013 23:50)

Mam 2 zelvy,ale nemohla jsem poznat pohlavy,ale kdyz jsem si precetla tuto stranku tak uz vim, ze ma samici a samce.=)

Nižnanská

(Natalie, 12. 7. 2012 22:17)

Diky mam zelvu poldinku tuty stranky jsou uzasny.Aspon vim vic o zelvach. .D

platí???

(sandra, 24. 5. 2012 20:29)

Mám dotaz mám dvě želvy ale nevím pohlaví. Jedna želva je asi 9 cm veliká jak tak zhruba by měla mít velký ocásek???? a ta druhá 12 cm velká jak by měla mít velký ocásek????